Мобилна версия

ИНСТИТУЦИИ
Турнир по спортен риболов край Звъничево
Звъничево

На водоема край Звъничево днес се проведе традиционен риболовен турнир, организиран всяка година от ръководството на ловно-рибарско дружество „Сокол - 1893” Пазарджик преди началото на риболовния сезон.

В риболовната надпревара участваха 53-ма състезатели от областите Пазарджик, София и Пловдив, 37 - в категория мъже, 6 - в категория жени и девойки, 6 деца до 14-годишна възраст и 4 юноши до 18г. Те бяха оценявани от специално жури по системата грам-точка, риба-точка. Победител в турнира стана Любомир Стойчев, събрал 2628т., при юношите първенец е Христоско Чоперков с 500т., за втора поредна година седемгодишната Виктория Пашова е победител при жените и девойките. Най-малкият участник бе Васил Златев - на пет години, а най-възрастният - Иван Шиваков - на 62 години. Водоемът край с. Звъничево се стопанисва от ловно-рибарско дружество „Сокол - 1893” Пазарджик. От началото на годината до старта на риболовния сезон водоемът е зарибен поетапно с 320 кг. каракуда, 305 кг. шаран и 2500 каленика.

Наградите на участниците в риболовното състезание връчи Областният управител на Пазарджик Стефан Мирев. Победителите в отделните категории получиха илюстровано издание на книгата „Популяризиране на природното и културно-историческо наследство на рибарска област Батак-Девин-Доспат”. Стефан Мирев поздрави членовете на дружество „Сокол – 1893” за организацията на турнира. „Това, което изключително много ме радва, е участието на толкова много деца, тяхното място е тук сред природата, на водоема, а не само пред компютрите. Искам да предложа на организаторите този турнир да се провежда поне още веднъж в годината и в него да се включват все повече участници”, каза областният управител. Стефан Мирев пожела наслука на рибарите и успех през новия риболовен сезон.