RSS емисии

Мобилна версия

ИНСТИТУЦИИ
Състезателите на „Шампион“ окупираха челните места в две възрастови групи на турнира по дуатлон и купа „Плевен“

СК ШАМПИОНПореден изключителен успех постигнаха триатлонистите на СК”Шампион” в парк „Кайлъка“ в Плевен, където се проведе Открит турнир по дуатлон и купа”Плевен”. Дуатлонът е разновидност на триатлона, който включва последователно бягане-колоездене-бягане - дисциплина за издръжливи и добре подготвени атлети, коментира треньорът на „Шампион“ Анна Георгиева.

С цели 9 медала се окичиха шампионите, като в две възрасти отбелязаха пълен хеттрик и спечелиха всички медали, добави Анна Георгиева.

При момчетата до 15 години на 1, 2 и 3-то място се класираха Любомир Германов, Христо Георгиев и Ангел Франгов и спечелиха всички медали на почетната стълбичка.

В  групата до 13 години отлично се справиха и дебютантите Радослав Христов и Емил Грозданов, които за първи път участват на дуатлон.

Момичетата под 11 години повториха успеха и регистрираха втори хеттрик - златна Теодора Маринова, сребърна Ивайла Цветкова и бронзова Рая Христоскова.

При момичетата до 15 години шампионка  е Виктория Стойнова, в компания с Михаела Зонова, която спечели бронз.

При 11-годишните момчета шампион стана Георги Илиев, на 4-то място е Димитър Сотиров, които се пребориха с година по-големи момчета.

Отлична оценка заслужиха с представянето си и Цветимира Метанова, Георги Рангелов, Симеон Бобеков, Александър Тодоров, Стилян Христов, Кристиян Франгов, Георги Арабов, Радослав Джунов, както и другите дебютантки - Любов Чалъкова, Виктория Пенева, Габриела Георгиева и Ифа Ади О’Донъл. Поради подготовка за плувния турнир”Панорама” в Плевен ,който ще се проведе следващата седмица  участие в състезанието не взеха голяма част от картотекираните състезатели на СК „Шампион“.