Пазарджик бе домакин на Държавно първенство по модерен петобой замладежи и девойки до 13 и до 15 години. Организаторите от СК „Делфин“ благодарят на Община Пазарджик и кмета Тодор Попов, както на председателя на “Младежки спортен клуб Пазарджик спортува” Ренета Камберова за съдействието за организирането на надпреварата, както и на федерацията по модерен петобой. Домакините отчетоха изключително силно представяне на пазарджишките състезатели, които завоюваха призови места в различните дисциплини.

Девет отбора от България и един от Гърция премериха сили в двубой с дисциплините плуване и бягане и в трибой с плуване, бягане и стрелба.

СК "Шампион" отново спази традицията и наложи пълно надмощие над конкурентите си. При момичетата до 13 г. в индивидуалното класиране държавна шампионка стана Сиана Драгиева, втора е Антоанета Стойчева от СК “Делфин”, а трета - Цветелина Стоянова от СК “Галата 2009”. Момичетата на “Шампион” вдигнаха държавната купа в състав Сиана Драгиева, Петя Пашова, Сара-Мари Рамадани - която спечели бягането, и Сияна Мухарова.

При момчетата до 13 години златото грабна Филип Михайлов от НСА, втори се класира Димитър Петков от СК Боляри 2009, трети се нареди Евгени Апостолов от НСА. В тази възраст младите надежди на “Шампион” спечелиха вицешампионската държавна купа, след като спечелиха бягането в състав Стилян Грахов, Лъчезар Чакъров, Димитър Белишки и Александър Гилев.

При 15-годишните момичета първо и второ място си поделиха състезателките на “Шампион” – Ивелина Пиронкова и Наталия Шопова, а заедно с Ваня Стоилова грабнаха отборната купа. Вторият отбор в състав Сара-Мари Рамадани, Габриела Канчева и София Божилова останаха с бронзова купа и медали.

При 15-годишните момчета медалите отидоха при Томас Григоров, Георги Илиев и Антон Велчев – и тримата от СК “Шампион”.