С много успешно представяне могат да се похвалят джудистите на СК „Кодокан“ и Спортното училище на Държавния личен шампионат за юноши и девойки, старша възраст в Сливен. Състезанието се проведе през почивните дни и в него сили мериха 421 джудисти от 45 клуба в страната.

При толкова оспорваната конкуренция пазарджишките състезатели успяха да спечелят две шампионски титли и множество медали, като преодоляха съпротивата на силни състезатели в своите категории.

Най -успешното представяне направиха Емил Вълчев и Моника Шопова. При 81-килограмовите юноши ликува Емил Вълчев, който успя да победи Антон Димитров (Хасково) и заслужено се окичи със златото. Шампионска титла и златен медал спечели и Моника Шопова при девойките в категория до 48 кг. Двамата показаха отлична спортна подготовка и амбиция за победа.

Радина Сербезова в кат. до 63 кг и Станислав Николов в кат. до 90 кг останаха само на крачка от титлите, като завоюваха не по-малко престижните сребърни медали и второ място в своите категории.

С бронзовите медали се окичиха шестима състезатели на „Кодокан“. В своите категории трето място завоюваха Мария Малинова /57 кг/, Георги Дамянов /55 кг/, Стилян Гушков /66 кг/, Мария Горева /70 кг/, Красимир Костурков /73 кг/ и Димитър Спасов /90 кг/.

Пролет Тончева /49кг/, Антоанета Антонова /57кг/ и Стефан Ъшък /73кг/ успяха да се класират пети при една много оспорвана конкуренция и силни двубои.

„Видяхме оспорвани битки, силни състезатели, спортисти, които се стремят към победата и много емоции на шампионата за юноши и девойки в Сливен. Това направи победите на нашите джудисти още по-ценни“, коментираха след турнира треньорите на „Кодокан“ Величко Серев и Виден Василев.