Състезателките на клуб по художествена гимнастика „Диляна прима“ записаха прекрасно представяне и спечелиха заслужени медали на първата си надпревара за сезона - VIII Международен турнир за Купа Феникс.

Различните ансамбли в отделните категории и възрасти завоюваха три златни и един бронзов медал. Първо място заслужиха ансамбъл тройка девойки при старшата възраст (с обръч и две топки), двойката при девойките младша възраст, както и ансамбълът при 10-годишните с 4 топки. Бронзово отличие спечели ансамбълът с 4 чифта бухалки при девойките младша възраст.

В индивидуалното при родените 2014 година категория „А“ Емилия Стойнова спечели бронзов медал. В Категория „Б“ клубът завоюва още един златен, един сребърен и един бронзов медал.

Вивиан Томова стана шампионка при родените 2015 година на Без уред, като заслужи и приз "Изгряваща звезда".

След страхотното представяне освен поздравления за всички състезателки, висока оценка заслужи и целият треньорски екип на „Диляна Прима“ - Величка Петкова, Ружа Блангева, Ели Делева, и балетният педагог Диди Кирова.

КЛАСИРАНИЯ:

Ансамбъл до 10 години "Б" категория (4 топки) – 1 място (Рая Гуглева, Ивайла Георгиева, Илияна Панайотова, Кремена Михайлова)

Ансамбъл Девойки младша възраст (4 чифта бухалки) – 3 място (Нели Тодорова, Алина Гергинчева, Марина Тенекеджиева, Петя Маринова)

Двойка Девойки младша възраст (2 бухалки) – 1 място (Мария Въжева, Мария Мърмарова)

Ансамбъл тройка Девойки старша възраст (обръч и 2 топки) – 1 място (Дарина Трифонова, Татяна Чергарова, Стефания Корцалова) - ученички в Спортно училище (Пазарджик)