тел. 0887/ 420 180;
          0884/ 530 777

ИНСТИТУЦИИ
Петобойците от „Шампион“ – отново с най-високи постижения в малките възрасти

На провелото се в Пазарджик Държавно първенство по модерен петобой за под 13- и под 15- годишни младите петобойци на СК „Шампион” отново бяха най-добрите и спечелиха 3 златни отборни купи,  1 сребърна, както и 1 златен, 2 сребърни и 1 бронзов медал индивидуално. С тези си постижения СК „Шампион” отново бе най-успелият клуб по модерен петобой в България в малките възрасти, подчертаха треньорите.

В първия ден на плуване 100 м.  св. стил и бягане 800 м.  се състезаваха най-малките - под 13 години. С пълна хегемония момичетата и момчетата на „Шампион” окупираха 1 място на почетната стълбичка. Златният отбор момчета бяха в състав: Томас Григоров, Антон Велчев, Георги Илиев и Кристиян Франгов. Момичетата в състав: Теодора Ракова, Симона Керезова, Катрин Радивчева и Наталия Шопова, станаха държавни шампионки. В индивидуалното класиране Теодора Ракова стана шампионка с подгласничка Катрин Радивчева. Много добро впечатление на специалистите направи Наталия, ученичка от Спортното училище, която спечели бягането на 800м. В горната възраст -  под  15-годишни, дисциплините бяха плуване на 100св. стил и бягане на 1600 м. ”Шампион” участваха с 4 отбора момичета. Два от тях отново бяха на най-високото стъпало. Златна купа спечелиха Виктория Пенева, Десислава Лазарова и София Петрова. Вицешампионки станаха Мария Лазарова, Теодора Ракова и Катрин Радивчева. В индивидуалното класиране Деси Лазарова е втора, а Вики Пенева е на трето място. Момчетата на „Шампион” се класираха отборно на 5-то място, като най-предно класиране имаше Александър Тодоров, който е седми.