Състезателите на Бадминтон клуб „Георги Бенковски“ спечелиха два медала на провелия се в Пазарджик силен национален турнир във възрастите (юноши и девойки под 15 години, и юноши и девойки под 17 години). Надпреварата се проведе със съдействието на Община Пазарджик и Младежки спортен клуб Пазарджик спортува.

Сребърно отличие завоюва Елена Адова при девойките под 17 години.  На финала тя отстъпи на Цвети Катерова (Стара Загора) с 0:2. В същата възраст бронзов медал спечели Виктория Лукова, която на полуфиналите загуби също от Цвети Катерова.

Общо над 50 състезатели от цялата страна взеха участие в надпреварата.  Призьорите бяха наградени с купи, медали и ваучери с парични награди.

„Състезателите от нашия клуб се представиха отлично. Благодаря на всички състезатели, треньори и водачи, които уважиха поканата на нашия турнир“, сподели след края на надпреварата Димитрийка Димитрова.