Баскетболният Хебър победи шампиона в последните две години в ББЛ (Българска баскетболна лига) – Хасково, със 106:88. Двубоят се игра в зала “Сила”, а това бе втори пореден успех за тима от Пазарджик, воден от треньора Димитър Чанков.

Хебър поведе с 36:26 след десет минути игра и въпреки че през втория период на няколко пъти съперникът му се доближаваше само на 5 точки, на почивката преднината отново бе комфортна – 61:48. Хебър поддържаше двуцифрена разлика и след паузата, като преди последната част тя бе най-голямата в мача – 87:68. До края Хасково така и не успя да застраши сериозно аванса на опонента си от Пазарджик.

Христо Бъчков бе най-резултатен за победителите с 24 точки. Николай Нинов завърши с 21 и 11 борби, Станислав Ваклинов вкара 19 точки, със 17 точки и 11 борби се отчете Юлий Арабаджийски, Методи Илиев вкара 13 точки, а Георги Адирков добави 12 плюс 8 асистенции.

За Хасково дабъл-дабъл реализираха Ивайло Тонев (31 точки и 10 борби) и Тихомир Желев (26 точки и 10 борби), а Динко Христов добави 22 точки.

„Хубава победа за нашия отбор, но на този етап тя не означава нищо. Нивата е много дълга, тепърва ни предстоят серия мачове със сериозни противници. Хасково е страхотен отбор, все пак е шампион през последните две години. С просто око се вижда, че все още не са във форма и съм сигурен, че ще изглеждат различно при второто завъртане от шампионата. Щастлив съм за моите момчета, които подходиха изключително мотивирано и концентрирано в мача“, коментира след победата треньорът на Хебър Димитър Чанков.