Много добро участие за Михаела Стефанова на Европейската купа за кадетки по фехтовка-шпага през този уикенд  в Копенхаген Дания.

Състезателката на спортен клуб "Пентатлон" Пазарджик се класира на 25 място при силна конкуренция от 129 състезателки  от над 30 държави. За влизане в топ 16 съвсем малко не ѝ достигна и загуби от силната представителка на Украйна Емили Конрад с резултат 15:12. Конрад завърши  на призовото 5-то място в крайното класиране.

Междувременно Радостина Куртакова спечели златен медал на  провелия се турнир по фехтовка „Шоколад“, който бе за деца до 12 г., 14 г., кадети и кадетки. Талантливата състезателка прибави и още един бронз, но в по-горната категория – до 14 години.

Клубът има още три бронзови отличия от надпреварата – на Християн Василев и Даниел Куртаков при момчетата до 14 години и на Калоян Костадинов при кадетите.

Никол Петрова, Симеон Серев, Борис Серев и Алекс Стоев попаднаха в топ осем, а Елена Никол Иванова и Атанас Иванов достигнаха до елиминации...