След като с точката от загубата срещу ЦСКА с 2:3 гейма в четвъртък шампионите се изравниха по точки с водачите във временното класиране на efbet Супер Волей - "Монтана" и "Левски", то с осмата си победа срещу "Берое" запазиха точковото равенство между първите три отбора в мъжкото волейболно първенство.

По "традиция" за сезон 2022/2023 отборът на Камило Плачи трудно "отлепи" и позволи на старозагорци да вземат първия гейм. След това тръгнаха да наваксват, за да се стигне до логичното, с оглед класите, в третия и четвъртия и крайния резултат 3:1 (20:25, 25:23, 25:18, 25:16).

След края на срещата Камило Плачи бе доволен от резултата, но очаква играта на отбора да се подобри.

На 14 декември /сряда/ "Хебър" гостува на полския Aluron CMC Warta в среща от 4 кръг Шампионската лига.