В дербито от последния кръг на есенния полусезон "Хебър" победи водача в класирането "Монтана" след драматична развръзка с 2:3 гейма и излезе на първо място в Ефбет Супер Волей.

За играч на мача беше избран завърналият се германски диагонал на пазарджиклии Симон Хирш, реализирал 29 точки.

Така, след колебливата игра от началото на мъжкото волейболно първенство, шампионите отново са начело в класирането на Суперлигата с 2 загуби, 9 победи и 26 точки.
Разместване има и при подгласниците, като "Монтана" ще зимува на трета позиция с по-лош геймов актив от ЦСКА, но с равни точки - по 25.

Старши-треньорът Камило Плачи изрази задоволството си от представянето на отбора:„Изпълнихме начертаните цели дотук. Започнахме със здравословни проблеми, но се справихме. Въпреки всичко, което ни сполетя спечелихме Суперкупата, класирахме се в групите на Шампионска лига и завършихме като първенец класирането на efbet Супер Волей. Това, което трябваше да направим, го направихме!"

Крайното класиране определи и четвъртфиналните двойки във финалния турнир за Купата на България 2023.
Регламентът предвижда участие в елиминационните срещи на първите осем отбора в редовния сезон.

Така съперник на "Хебър" ще бъде осмият - "Черно море".

Домакинът на турнира за четвъртфиналните полуфиналите и финала за Купата на България ще бъде обявен на по-късен етап.