Българските шпажисти се представиха отлично в турнира за кадети и кадетки в Солун, валиден за Европейската купа. Фехтовачите ни си тръгнаха от Гърция с един бронзов медал в отборната надпревара при кадетките, и с 14 състезатели сред най-добрите 64 в индивидуалните състезания при кадетите и кадетките.

Най-забележително беше представяне на шпагистките ни в отборното състезание, което събра 19 отбора от седем държави. В първия тим на България участва и Михаела Стефанова от СК „Пентатлон”.

В турнира на кадетките индивидуално българската шпага участва с 13 състезателки. В конкуренцията на 132 шпажистки Михаела Стефанова се класира 36-та.

В индивидуалната надпревара при кадетите България беше представена от 11 фехтовачи. С най-добро класиране завърши Александър Костадинов, който е пети от 150 шпажисти. Сред най-добрите 64 е и Калоян Костадинов от СК „Пентатлон” – на 30 място.