Мария Йовкова донесе първата българска победа на WTT Feeder PANAGYURISHTE Presented by Asarel 2023! 24-годишната ни състезателка спечели с 3:1 гейма срещу гъркинята Пападимитриу, а решаващ за развоя на мача се оказа третия гейм. В него Мария изоставаше с 6:9 точки, но въпреки това го измъкна и след това затвори мача с категоричното 11:2. В следващия кръг от основната схема Йовкова се изправя срещу Александра Михалак от Полша. „Много съм щастлива от първата българска победа в основната схема и се надявам това да вдъхнови останалите от отбора за още по-успешно представяне”, каза Йовкова минути след края на срещата си.

При мъжете поединично Петьо Кръстев отстъпи на миналогодишния финалист Андерс Линд от Дания с 0:3, като държавният ни шампион пропусна няколко геймбола във втората част, завършила при драматичното 12:14.

Съотборникът на Кръстев Владимир Петков отново игра изключително сърцато и спечели първия гейм срещу французина Енцо Англе с 11:7. Неспортсменското поведение на съперника на Петков обаче повлия на концентрацията на опитния ни състезател и след някои пропуснати възможности той загуби следващите три гейма – 5:11, 6:11 и 9:11.

Третият ни представител в схемата поединично при мъжете Стоян Сариев се изправи срещу силния китаец Сай Линуей и отстъпи с 0:3 гейма. Сариев обаче може да използва опита от срещата с класния си съперник за последващите предизвикателства.

В надпреварата при смесените двойки Петьо Кръстев и Мария Йовкова отстъпиха на италианската двойка Нягол Стоянов/ Джорджия Пиколин с 0:3 гейма (6:11, 7:11, 7:11), а държавните шампиони в тази дисциплина Владимир Петков/ Виктория Персова загубиха със същия резултат от Кулчицки/ Вегжин (Полша) в много оспорвана среща – 10:12, 5:11, 10:12.

При жените поединично Калина Христова игра вдъхновено срещу Симай Кулакджекен от Турция. В драматична среща, преминала през куп обрати, Калина вкара мача в решаващ пети гейм, но там и късметът помогна на съперничката й. Резултат в отделните геймове: 11:13, 11:9, 5:11, 11:2, 7:11.

В друга среща Сиделя Мутлу се изправи срещу състезаващата се за Германия китайка Уан Юан и загуби с 0:3 гейма, но особено в последната част Сиделя игра уверено и имаше възможност да намали на 1:2. Крайният резултат – 5:11, 7:11, 10:12.

Виктория Персова отстъпи на шестата поставена – Забине Винтер от Германия. Персова имаше своите шансове, но в крайна сметка загуби след 6:11, 8:11, 7:11.

Цветелина Георгиева игра добре, но също загуби с 0:3 гейма от швейцарката Море. Цвети имаше добри възможности за по-успешно представяне във всяка от отделните части, но в крайна сметка напуска турнира поединично след 9:11, 7:11 и 8:11.

Дамла Хасанова отстъпи на италианката Валентина Ронкало с 0:3 гейма в последен двубой от първата сесия. Хасанова игра равностойно до средата на първата част, но загубата с 6:11 в първия гейм повлия на младата ни състезателка и след 5:11 и 5:11 във втория и третия гейм, тя напуска надпреварата.

В драматичен двубой при мъжките двойки, Петьо Кръстев и Владимир Петков отстъпиха на едни от фаворитите за добро представяне Линд и Ашар с 2:3. С атрактивни отигравания Кръстев и Петков изправиха неколкократно публиката в „Арена Асарел” на крака, но напускат надпреварата в дисциплината след 12:10, 6:11, 11:6, 5:11 и 5:11.

При дамите Мария Йовкова и Калина Христова нямаха шанс срещу сработената италианска двойка Пиколин/ Монфардини и отстъпиха с 0:3 гейма. Сиделя Мутлу и Цветелина Георгиева имаха изключително тежък жребий срещу третите поставени Хан и Хе от Китай. Въпреки това, талантливите ни националки играха много смело и особено в първите два гейма притисниха своите съпернички. Крайният резултат – 8:11, 7:11, 4:11.

Целодневните билети за мачовете от основната схема на WTT Feeder PANAGYURISHTE Presented by Asarel 2023 са с цена 10 лв. за възрастни. Деца и младежи до 18 години ще влизат свободно в хода на цялото състезание.

На снимката долу: Петьо Кръстев и Владимир Петков