СК „Спартак Пазарджик” участва с 11 състезатели в държавното първенство

Спортен Клуб по Кикбокс „Спартак Пазарджик“ спечели 8 медала на провелото се държавно първенство по кикбокс стил К-1 в Шумен. Клубът взе участие с 11 състезатели, а на турнира се състезаваха общо 46 отбора и 328 участници.

Представителите на „Спартак Пазарджик“ завоюваха 1 златен, 1 сребърен и 6 бронзови медала! Отличените бяха: Александър Златанов, Радослав Янъков, Александър Рибников, Стефан Аджов, Алесандро Змиичаров, Ангел Коцев, Ангел Поюков и Шико Анастасов. Александър, Алесандро Зинчаров и Ангел Поюков са ученици в 5-ти и 6-клас на Спортното училище профил кикбокс.

По време на откриването на шампионата бяха наградени и класиралите се клубове в Топ 10 в ринговите дисциплини през 2021 година. „Спартак Пазарджик“ се класира на престижното 4-то място.

Награда получи и Александър Рибников за класирането си на 3-то място на Европейското първенство в Черна Гора. Треньорът Илко Аджов също бе награден заради успеха на Рибников, но бе отличен и с почетен плакет за принос в кикбокса.