Чудесно представяне на пазарджишките плувци в шампионата

Страхотно настроение, ентусиазъм и чисти усмивки създадоха неповторима атмосфера по време на Първия Държавен Шампионат за деца и младежи с интелектуални затруднения, провел се в Пазарджик.

Събитието бе организирано от СК Шампион, с подкрепата на Община Пазарджик, ФАФА-България и фирма Делфина. Шампионатът бе открит от председателя на "Младежки спортен клуб Пазарджик спортува" Ренета Камберова. Олимпийската медалистка пожела успех на всички състезатели, благодари на треньорите и родителите, които подкрепят и се грижат за децата.

В състезанието участваха най-добрите 45 деца в България, които премериха сили във всички плувни стилове - 25м, 50м и 100м.

Пазарджишкият СК Шампион взе участие с 6 състезатели, като Димитър Йончев откри шампионата с демонстративно плуване. Останалите участници бяха Виктор Митев (7-годишен), който дебютира с батковците до 16 години и успя да завърши успешно и двете си плувания.

Петър Бозев завоюва бронзов медал на 100м св.стил;

Христиан Петров стана държавен шампион на 25м и 50м бруст и вицешампион на 25м гръб.

Емил Кондев завоюва два сребърни медала на 50м и 100м;

Алекс Сърнов показа голям напредък във всички дисциплини, като стана шампион на 25м св.стил, 25м гръб, 50м св.стил и остана на една десета от първото място на 50м гръб (второ място). С тези резултати Алекс бе награден с купа за най-добър състезател при момчетата и плувни очила от спонсорите.

Общо възпитаниците на треньора Петър Георгиев завършиха тежкия шампионат с 5 златни, 4 сребърни и 1 бронзов медал, както и купа за най-добър състезател.

След края на шампионата всички участници бяха изключително доволни от страхотната организация в Пазарджик. Родители и треньори останаха възхитени от прекрасните условия и категорично заявиха, че със сигурност отново ще се върнат в Пазарджик!