Спортист №1 на Пазарджик за 2022 година Алекс Стоенчев продължава превъзходното си представяне и тази година. Състезателят по карате шинкиокушин на СК „Торнадо“ стана шампион при мъжете в надпреварата за Купа „Мадарски конник“ в Шумен в категория 65 килограма, която се проведе заедно с Държавното първенство за деца. Алекс спечели и приза за най-успешен дебют при мъжете.

Савина Дудова спечели трето място при жените.

Georgi Novometski

А на държавното първенство шампион при 14-годишните стана Георги Новометски (на снимката).

Вицешампион при 10-годишните е Тодор Гьотенов, а при 12-годишните - Деан Колев и Джулия Генова. При 14-годишните второ място завоюва Николай Зочин.

Дарина Дудова остана на трето място при най-малките, а Йоана Байгънова и Георги Итов - при по-големите.