Бадминтон клуб „Георги Бенковски“ спечели 3 медала на националния турнир „Георги Бенковски“, провел се в Пазарджик през изминалия уикенд. И трите отличия бяха във възраст до 17 години - две бронзови и едно сребърно.

Радостина Ангелова взе среброто, бронз заслужи Ива Керемидчиева, а при юношите в същата възрастова група с бронз се окичи Иван Николов.
При девойките Под 17 години на първо място се класира Мелинда Попова (Дупница), на второ място завърши Радостина Ангелова (БК “Георги Бенковски“ Пазарджик), която е възпитаничка на Спортното училище, а на трето място финишираха Ива Керемидчиева (БК “Георги Бенковски“ Пазарджик) и Кристина Ангелова от (Бадминтон Скуош клуб Пазарджик).
При Под 17 години юноши на сингъл шампион стана Георги Катеров (Стара Загора), второто място е за Денислав Ангелов (Стара Загора), а на трето място завършиха Иван Николов (БК “Г. Бенковски“ Пазарджик) и Борис Божилов (Стара Загора).
Във възраст Под 15 години юноши шампион стана Димитър Николов (Атлет Първомай), на второ място остана Адриан Симеонов (Бадминтон Скуош клуб Пазарджик), а на трето място завършиха Илхан Алиян (Хасково) и Георги Рупцов (Атлет Първомай).
При девойки Под 15 години на първо място се класира Ивана Гюрова (Хасково), на второ място завърши Божидара Боянова (Хасково), трето място спечелиха Елена Попиванова (Атлет Първомай) и Кристияна Дамянова (Хасково).
Ръководството на клуб „Георги Бенковски“ благодари на „Младежки спортен клуб Пазарджик спортува“ и Община Пазарджик за финансирането на турнира, на главния съдия Слънчезар Цанков, както и на останалите рефери за професионалното отношение по време на надпреварата.